Warner Bros. Filmy se již nebudou převádět na HBO Max po dobu 45 dní v kinech

Novinky o nedávno oznámených HBO Max a Discovery+ fúze provedla několik strategických přesměrování, z Zrušení na platformy podporované reklamou, takže zákazníci přemýšlejí, kde se v této předpovědi streameru nacházejí. Podle Ten, kdo rozhoduje, notoricky známý filmový streamer HBO Max, provádí velké změny v tom, jaké filmy a kdy vydává. Po výzvě k zisku za druhé čtvrtletí dne 4. srpna Warner Bros. CEO společnosti Discovery David Záslav potvrdila posun společnosti z éry „Project Popcorn“ k „případ od případu“ při rozhodování o tom, které filmy jsou předplatitelům k dispozici.

VIDEO DNE COLLIDER

Po ziskovém růstu předplatitelů HBO Max po tom, co interně nazývali „Projekt Popcorn“, Zaslav znovu máchá svou metaforickou sekerou, aby snížil přístup předplatitelů k filmům na kolenou, to vše ve jménu svého „strategického posunu“. Tento projekt byl duchovním dítětem bývalého generálního ředitele Warner Media Jason Kilar přičemž všichni Warner Bros. Filmy z roku 2021 zaplavily streamovací službu současně, přičemž předplatitelé si filmy užili po pouhých 45 dnech od uvedení v kinech v roce 2022. Po odloženém spuštění HBO Max v roce 2020 se Kilarovy metody ukázaly jako ziskové a do konce roku 2021 posílily službu na 73,8 milionů globálních předplatitelů a jen za rok se připojilo 11 milionů. Ve výzvě 2. čtvrtletí dne 4. srpna nově sloučená společnost Warner Bros. Discovery (která nabízí HBO Max i Discovery+) měla 92,1 milionu předplatitelů a HBO Max nevydělala žádné peníze ani po roce 2021.


Na Project Popcorn si fanoušci byli vědomi trháků jako Bat-manv hlavní roli Robert Pattinsona Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství pouhých 45 dní po uvedení v kinech. S předplatným HBO Max, HBO Max originály, včetně nyní nechvalně známého Netopýří žena, byl slíben svým předplatitelům na Kilar. Bez dalších okolků několik exkluzivních originálů HBO Max tiše zmizely ze streamovací služby, již nejsou k dispozici předplatitelům za měsíční poplatek, ale lze je zakoupit nebo pronajmout za příplatek. Během tohoto nového systému Baz Luhrmannje konec-Úspěch 200 milionů dolarů Elvisi Tento týden se již nebude vysílat na HBO Max, jak bylo původně plánováno, i když zdroj WBD ujišťuje, že film nakonec přijde na streamer – jen neříká kdy.


ZPŮSOBIT: Zrušení “Batgirl” téměř donutí Waltera Hamadu opustit DC Films

Při hovoru ve 2. čtvrtletí Zaslav řekl:

„Pro tuto myšlenku streamování drahých filmů pro to nemůžeme najít finanční základ. […] Provádíme strategickou změnu. V rámci toho jsme se ve městě bavili o našem závazku k divadelní výstavě a divadelnímu okénku. Několik filmů vychází v kratších oknech.”

Po pandemii zaznamenala kinematografie obrovský obrat, pokud jde o spotřebitele a jejich interakci s uvedením v kinech, a průmysl udělal několik skoků, aby obnovil železnou pěst Hollywoodu. Někteří režiséři se záměrně snaží dostat své filmy na plátno brýle přes použití IMAX a filmové nostalgiejiný odvést své podnikání jinam a požadovat 100 dní nebo žádné uvedení v kinech. Vzhledem k vyloženě zlomyslnosti posledně jmenovaného vůči HBO Max, kde režisér Christopher Nolan, kteří je ve svém nekonečném bohatství a moudrosti prohlásili za „nejhorší streamovací službu“, zdá se, že si tato slova vzali k srdci. Pro předplatitele to znamená, že přijdou další velké změny.


Zatímco největším tahákem HBO Max byl rychlý obrat u velkých trháků a originálů HBO jako Americká okurka s Seth Rogen, vypadá to, že se služby škálují v obou. V žádosti o výsledky Zaslav neprozradil, zda jsou originály jako reimaginace New Line z 90. let Domácí pártyv hlavní roli Jacob Latimore, (který byl také v tichosti odstraněn z plánu vydávání) by bylo něco, co by služba vůbec pokračovala. Podobně je nyní ve vzduchu budoucnost značek jako Studio Ghibli, TCM, Criterion a Crunchyroll, protože úvod generálního ředitele se o nich nezmiňuje pod svým streamerem.

Leave a Comment