Kyle Shanahan ze San Francisca 49ers kreslí hranice tvrdosti, když hráči házejí rány v tréninku

SANTA CLARA, Kalifornie – Po druhém přerušení tréninku kvůli úterní rvačce řekl trenér Kyle Shanahan svému týmu, aby se schoulil.

Rychle vyhrkl vybraná slova o tom, co se právě stalo. Pod hněvem byla jednoduchá zpráva o tom, jak Shanahan chce, aby jeho tým hrál.

Fyzický? Absolutně. Tvrdý? Samozřejmě. štve tě to? Tak určitě.

Ale Shanahan chce, aby Niners nakreslili čáru při házení úderů, což se stalo dvakrát v tom úterním tréninku – konkrétně mezi hvězdným středem. Fred Warner a přijímač Brandon Aiyuk.

“Chci, aby se všichni navzájem vyzývali,” řekl Shanahan v pátek. “Nezáleží mi na tom, kolik keců spolu mluví; je mi jedno, jak blízko jsou v boji. Mohou si dělat, co chtějí, aby byli tak intenzivní, jak chtějí, a aby ze sebe dostali to nejlepší. Stává se to tak často. A stejné je to na hřišti.

“Ale když udeřím, vyhodí vás nebo budete penalizováni, a my jsme hrdí na to, že chceme, aby lidé byli tyrany, chci, aby se tomu všemu lidé co nejvíce přiblížili. čára, kde se zatemní, ale nemůžete zatemnit na fotbalovém hřišti nebo zaplatíte svému týmu.”

Problémem tohoto týdne pro Shanahanův tým bylo, že se to stalo na tréninkovém poli mezi spoluhráči. Byl to nejteplejší den tohoto kempu a delší, plně polstrovaná session, faktory, které podle několika hráčů přispěly k situaci. A zatímco bitvy jsou běžné v každém tréninkovém kempu, tato byla mezi dvěma hráči, od kterých se očekává, že v této sezóně budou hrát významnou roli.

Největší bitva – mezi Warnerem a Aiyuki – začala, když Warnerův pozdní zásah zasáhl přijímač Marcus Johnson v protokolu o otřesu mozku.

Mezi Warnerem a Aiyukem už se něco vařilo, když Aiyuk před pár dny napůl v žertu médiím řekl, že Warner byl “otravný” a že jeho naléhání na to, aby pokračoval v trhání míče a dotýkal se svých chlapů po zápase, bylo “otravné.”

Warner odpověděl, že věří, že Aiyuk je připraven udělat další krok ve své kariéře a udělá vše, co bude v jeho silách, aby mu pomohl posunout jeho hru na další úroveň.

“Hlavně s Brandonem jsem si ho vybral,” řekl Warner. “Myslím, že je připraven udělat další krok, aby mohl hrát na elitní úrovni. Trochu jsem ho sledoval… protože vím, jak moc v něm je. A vím, že když ho trochu otravuji, bude z toho unavený a bude to vystrkovat… Začíná opravdu mít představu, že ví, že je chlap a schopný. Snažím se z něj dostat to nejlepší. To je ono.”

V pátek Shanahan řekl, že jeho hráči na sebe dobře tlačí a věří jim, že to udělají správně. Události, jako je úterní, však musí dosáhnout přirozeného bodu zastavení.

“Miluji jeho intenzitu,” řekl Shanahan. “Nemyslím si ale, že musíte bojovat, abyste byli intenzivní. Loupeže jsou rvačky, ale pak vedou k jiným věcem. Myslím, že proto máme v protokolu chlapa, protože na někoho vystřelil zbytečnou střelu, což vedlo k k velké rvačce a pak k hromadě senoseče a věcí, které jen lámou ruce.“

Niners zvládli zbytek úterního tréninku a celý středeční trénink bez dalších incidentů. Mezitím Shanahan prosadil, že jeho tým může být fyzický bez bojů.

“Myslím, že náš tým je docela tvrdý,” řekl Shanahan. “Myslím, že jsme docela fyzicky zdatní. Myslím, že kdybychom pravděpodobně hlasovali o tom, kdo byl loni na pásce nejfyzičtějším týmem, myslím, že bychom většinu vyhráli a loni jsme se nedostali do jednoho boje. Takže Nemyslím si, že je to všechno o tvrdosti.“

Leave a Comment