Dodržujte pravidla čínské etikety

Dan Kitwood/Getty Images

Čínská komunistická vláda po předsedovi Sněmovny reprezentantů nadále jedná velmi pichlavě Nancy Pelosiová nedávná návštěva Tchaj-wanuApple naléhá na své dodavatele, aby zajistili, že všechny zásilky z Tchaj-wanu do Číny budou označeny přísně v souladu s čínskými celními předpisy týkajícími se pojmenovávání ostrovů.

Toto je kritická doba pro Apple, protože se připravuje na uvedení další generace iPhonů letos na podzim a dodavatelé v současné době montují různé komponenty pro nové smartphony.

Podle zprávy autora Nikkei AsieNávštěva Pelosi „vyvolala obavy z rostoucích obchodních překážek“, takže Apple byl nervózní z „potenciálního narušení“, pokud se důležité zásilky zpozdí nebo dokonce zablokují na celních úřadech, protože nebyly splněny požadavky Číny na označování:

Apple v pátek novinářům řekl, že Čína začala přísně prosazovat dlouhodobé pravidlo, které vyžaduje, aby díly a součástky vyrobené na Tchaj-wanu byly označeny buď jako „Tchaj-wan, Čína“ nebo „Čínská Tchaj-pej“, sdělily zdroje obeznámené se záležitostí Nikkei Asia. , jazyk, který označuje, že ostrov je součástí Číny…

Použití fráze „Made in Taiwan“ na formulářích dovozních deklarací, dokumentech nebo krabicích může zajistit, aby byly zásilky drženy a kontrolovány čínskými celními orgány, dodaly zdroje. Trestem za porušení takového pravidla je pokuta až 4000 juanů (592 dolarů) nebo v nejhorším případě odmítnutí zásilky, uvedl jeden ze zdrojů.

To představuje problém pro dodavatele, kteří potřebují zasílat materiály, komponenty nebo díly z Tchaj-wanu do Číny, ale demokraticky ovládaný ostrov také vyžaduje, aby všechny vývozy byly označeny původem produktu, což znamená, že musí obsahovat slova „Tchaj-wan“ nebo „Republika“. of China“, oficiální název ostrova podle dodavatelů a logistických společností.

Není to hypotetický problém, ale problém, který se již děje. Zásilky z Tchaj-wanu do zařízení výrobce iPhone Pegatron v Suzhou v Číně byly ve čtvrtek „zadrženy ke kontrole“, zatímco čínští úředníci kontrolovali formuláře a krabice dovozních deklarací, aby zjistili, zda jsou označeny „Tchaj-wan“ nebo „Čínská republika“. Informuje o tom Nikkei Asia.

Senior Pegatron byl jedním z několika tchajwanských vedoucích pracovníků v odvětví čipů, kteří se zúčastnili oběda s Pelosi, který pořádal tchajwanský prezident. Tsai Ing-wen Zpráva uvedla ve středu a možná zdůraznila další důvod, proč se společnost dostala pod zvýšenou kontrolu.

Máte tip, který bychom měli vědět? tips@mediaite.com

Leave a Comment